Pěstování brambor

Text dotazu

Dobrý den, potřebuji zjistit: jaký je očekávaný vývoj v pěstování brambor z pohledu upatnění na trhu.

Odpověď

Dobry den,

dekujeme Vam za Vas dotaz a vyuziti sluzby Ptejte se knihovny.
Vas problem by mohly vyresit tzv. Situacni a vyhledove zpravy pro Brambory, ktere vydava kazdorocne Ministerstvo zemedelstvi. Ovsem tyto zpravy se tykaji CR a zemi EU.
Jsou na internetu volne ke stazeni na teto adrese:
https://eagri.cz/public/web/mze/potraviny/publikace-a-dokumenty/situacni-a-vyhledove-zpravy/rostlinne-komodity/brambory/
V souhrnych prehledech ci samotnych textech zprav je zminka i o nabidce a poptavce
na brambory a propocty a odhady spotreby urody. Po precteni byste si mela utvorit sama
nazor, jake jsou vyhledy do budoucna, i kdyz pocasi byva v tomto ohledu nepredvidatelne.
O uplatneni na trhu mnohdy rozhoduje i cena.
V tomto pripade informace najdete ba stránkách Statniho zemedelskeho intervencniho
fondu, dostupnych na teto adrese:
https://www.szif.cz/cs/zpravy-o-trhu,
pricemz zpravy obsahuji i vyhled ve svete.

Pokud byste potrebovala odbornou pomoc, kontaktujte zmineny fond na tomto e-malu:
info@szif.cz, meli by Vam pomoci.