Pertoldova ulice

Text dotazu

Dobrý den, můžete mi, prosím, sdělit po kom se jmenuje Pertoldova ulice v Praze 12 - Modřanech?
Děkuji a zdravím

Odpověď

Dobrý den,

ulice Pertoldova v Praze 12 - Modřanech nese jméno Františka Pertolda, modřanského starosty v letech 1911 - 1913. František Pertold pracoval v místním cukrovaru a patřil mezi tři zaměstnance, kteří postupně stanuli v čele obce. Během svého působení ve vedení obce se zasloužil o rozvoj Modřan.

Někdy je tato ulice mylně spojována s profesorem indologie na Univerzitě Karlově Otakarem Pertoldem. Ten ovšem neměl s Modřanům žádný vztah.

Zdroj:

LAŠŤOVKA, Marek a kol. Pražský uličník: encyklopedie názvů pražských veřejných prostranství. 1. vyd. Praha: Libri, 1997-2012. 3 sv. ISBN 80-85983-23-0.