periodika, Poděbrady

Text dotazu

Dobrý den, na seminární práci předmětu Studium médií máme porovnat veškerá média v Poděbradech těsně před sametovou revolucí a dnes. Můj dotaz je, jak ve vaší knihovně vyhledat tištěná média - veškeré tehdy a dnes vydávné časopisy, noviny, oběžníky, informační brožury podniků atd.,a zda mi doporučujete se vydat do Poděbrad, nebo vše, co je dostupné mohu nalézt i v Praze. Předem děkuji. Veronika Šmausová

Odpověď

Dobrý den,

existují tištěné bibliografie, které byly vydané jak před rokem 1989 a tak i po tomto roce a které jsou dostupné v mnoha knihovnách, také v Referenčním centru naší knihovny. Periodika vycházející nyní v Poděbradech by měla být uvedena v bázi NKC (záznamy jsou zpracovávány na základě práva povinného výtisku). V přehledu dílčích bází NKC je i podbáze Seriály (periodika) domácí provenience. Záznamy lze ukládat na PC nebo posílat na e-mail. Pokud NK ČR vlastní exempláře, jsou u záznamu uvedeny, roky předchozí je nutné dohledat v naskenovaném katalogu - http://katif.nkp.cz Periodka se studují buď ve Studovně periodik nebo starší roky ve Všeobecné studovně, ke studiu je nutný průkaz NK ČR - viz informace na
http://www.nkp.cz/pages/page.php3?nazev=Zakladni_informace&%20submenu3=63

Na portálu Knihovny.cz jsou v sekci Co bylo vydáno? a podsekci Periodika v ČR
http://www.knihovny.cz/page.php3?IDM=8&IDMS=35 soupisy bibliografických zdrojů, které jsou důležité pro periodika na území ČR, ČSSR, atd.

Studovat periodika přímo v Poděbradech je možné jistě také a někdy i z hlediska času výhodné. Mnohé knihovny si budují různé příruční soupisy a mají další pomůcky, které v mnoha směrech mohou usnadnit vyhledávání.

Obor

Informace o vydaných dokumentech

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

21.01.2008 13:53

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 10 + 4?

Hledání v archivu