Periodika na Brněnsku 1914–1918

Text dotazu

Dobrý den,

můžete mi prosím přiblížit, jak se dostat k nějakému seznamu periodik, které vycházely v Brně (resp. i v částech budoucího "velkého Brna") během 1. sv. v.? Hledám zejména periodika obecného charakteru (běžné zpravodajství - situace zásobování, ekonomiky, hladové demonstrace atp.). Píšu o tématu bak. práci.

Odpověď

Dobrý den,

doporučuji Vám tento titul:

KUBÍČEK, Jaromír a Zdeněk ŠIMEČEK. Brněnské noviny a časopisy od doby nejstarší až do roku 1975. 1. vyd. Brno: Universitní knihovna, 1976, 594, [2] s.

https://vufind.mzk.cz/Record/MZK01-000075267

Dále bych Vám doporučil databázi Periodika vydávaná v českých zemích: v časovém rozmezí 1914–1918 bylo pro Brno dohledáno 19 periodik.