periodika 30. let

Text dotazu

Dobrý den, hledám, zda vyšel nějaký soupis periodik, která vycházela na území ČSR 20. a 30. let. Předem děkuji

Odpověď

Periodika, která vycházela ve 20. a 30. letech 20. století můžete nalézt např. v těchto dokumentech:

Seznam 3.933 novin a časopisů v ČSR : 1931. 1.díl, Abecední. 2.díl, Dle oborů. -- Praha : Středoevropská výstřiž. kancelář, [S.a]

Soupis periodik vydávaných ve středních Čechách (kromě Prahy) v letech 1850-1945 / zpracovaly Vlasta Kučerová a Ludmila Dvořáková. -- Kladno : Státní vědecká knihovna, 1994. -- 264 s.

Soupis periodik vydávaných v Plzni 1835-1974 / Zprac. Ludmila Vysoká. -- Plzeň : Státní vědecká knihovna, 1983. -- 92 s.

Bibliografický katalog časopisectva republiky Československé za rok 1920 = liste bibliographique des journaux paraissant dans la république Tchécoslovaque pour l année 1920. -- Praha : Československý ústav bibliografický, 1921

Bibliografický katalog Československé republiky. Část II, Časopisy a jiné periodické publikace z roku 1929 / Sestavila a seznamy opatřila Národní knihovna, konservační oddělení Veřejné a universitní knihovny v Praze ; Redaktoři: Dr. K. Randé a Dr. V. Foch. -- V Praze : Ministerstvo školství a národní osvěty, 1930. -- VII - [II] - 438 s.

Noviny České republiky 1919-1945 / Jaromír Kubíček a kolektiv. -- Brno : Sdružení knihoven ČR, 2004. -- 2 sv. (446, 276 s.) ; 25 cm