Pedofilie a autofilie

Text dotazu

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli pro slovo autofilie je vhodné synonymum narcismus. A dále by mě zajímalo, jestli když otec znásilní svou dceru, tak jakým termínem se to označuje. Pedofilie nebo nějaká jiná tzv. filie? Předem děkuji za odpověd.

Odpověď

Dobrý den,

Ano, máte pravdu. Pojem autofilie je synonymní pojem pro narcismums, tedy upřílišněná, chorobná láska k sobě samému. Opakem tohoto slova je autofobie, tedy chorobný  strach ze sebe sama (pojem autofobie má ještě jeden význam,  a sice chorobný strach před samotou.

Když otec znásilní svou dceru, jedná se o incest.
Incest = pohlavní styk mezi pokrevně příbuznými. Trestný čin. Rodič se ukájí s vlastním dítětem, nebo se takto uspokojuje bratr se sestrou. Takto zneužívané dítě vlastním rodičem je potom ve vlastní rodičovské roli nejisté, nechápe dobře sexuální normy.
Komplex Griseldin = pozdní forma komplexu Oidipova s přáním incestu ze strany otce, žárlivé střežení dcery otcem pod záminkou péče o ni

Připojujeme seznam odkazů, kde jsme informace nalezli:
http://extranet.zdrave.cz/nastroje/encyklopedie/lekarsky-slovnik/?pageId=197
http://www.zdrave.cz/vyhledavani/?q=narcismus
http://www.zbynekmlcoch.cz/informace/texty/zdravi/slovnik-sexualnich-uchylek-deviaci-sexuologicky-gynekologicky-a-psychiatricky-slovnik
http://www.sexus.cz/slovnik/incest

Obor

Psychologie

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

18.12.2012 15:23

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Zapište číslici "pět".

Hledání v archivu