pavouk Nephila

Text dotazu

Aký dôležitý je vibračný signál si iste uvedomuje
samček tropického pavúka r. Nephila, ktorý sa chystá páriť? Prečo mu záleží
tak na tom, aby nevyvolal rozochvenie vlákien, keď sa po sieti približuje ku
samičke?

Odpověď

Dobrý den,
z formulace Vašeho dotazu usuzujeme, že se jedná o otázku v testu, úkolu či jednu z otázek ke zkoušce. Tyto dotazy v rámci služby Ptejte se knihovny nezodpovídáme. Nabízíme Vám však přehled literatury, ve které byste mohla odpověď nalézt:

* FABRE, Jean-Henri-Casimir. Život pavouka. ve Volvox Globator 1. vyd. Praha
: Volvox Globator, 2011. ISBN 978-80-7207-820-2.
* Pavouci. 1. vyd. Praha : Svojtka & Co., 1999. ISBN 80-7237-199-1.
* Pavoukovci a další bezobratlí. 1. vyd. V Praze : Knižní klub, 2003. ISBN 80-242-0672-2.
* Pavouci. 1. vyd. Praha : Svojtka & Co., 1999.

Zajímavý článek k danému tématu:
http://www.rozhlas.cz/planetarium/priroda/_zprava/pavouci-kamasutra--761089