Pátrání po titulu knihy

Text dotazu

Dobrý den,
obracím se na Vás s prosbou o pomoc najít titul "ztracené" knihy, kterou se mi nepovedlo na základě štítků a popisu najít. Jedná se o populárně naučnou publikaci, na kterou maminka vzpomíná ze svého dětství:

Kniha shrnovala informace o každodenním životě v minulých dobách (snad od renesance po novověk, ale kniha pod tímto názvem není ta, kterou hledáme). Publikace nejspíš poskytovala celkový obraz doby přes módu, vojenství nebo jiné oblasti života (maminka si vybavuje především oblasti s módou). Obálka byla bílá s obrázky postav, nakladatelství Albatros, vydaná kolem roku 1990 nebo i dřív.

Prosím, dovedli byste dohledat název publikace?

Předem děkuji.

Odpověď

Dobrý den,

podle popisu by se mohlo jednat například o "Život ve Středověku" od Vlastimila Vondrušky.