Pátrání po jisté starší dětské knížce

Text dotazu

Dobrý den, prosím, kde by se dala alespoň vypůjčit dětská knížka s názvem \"Míťa sám na světě\"? Napsal ji sovětský autor, jméno si nepamatuji. Mohla být vydána kolem roku 1960 v SNDK, ale nevím to přesně. Moc Vás prosím o informaci!

Odpověď

Dobrý den, pod uvedeným názvem jsme zjistili knihu, kterou ale napsal dánský autor:
Míťa sám na světě / Jens Sigsgaard ; Z něm. překladu Paul allein auf der Welt dán. orig. Palle alene i verden přel. Marie Kornelová ; Il. Adolf Born. -- 4. vyd., (v Albatrosu 3. vyd.). -- Praha : Albatros, 1971. -- 16, [1] s. : [16] barev. obr. příl. ; 8°

Kniha vyšla v češtině několikrát, většinou přeložená z německého překladu. Národní knihovna má pouze prezenční exempláře. Musela byste tedy knihu číst v našich studovnách.
Knihu má také Městská knihovna v Praze, která půjčuje absenčně - v jejím katalogu (www.mlp.cz) zjistíte pobočky, kde by byla k dispozici.
Pokud nejste z Prahy a nedostanete se sem, měla by vám vaše knihovna, pokud knihu nemá, bezplatně zprostředkovat meziknihovní výpůjčku.

Obor

Informace o vydaných dokumentech

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

14.02.2008 17:55

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 10 + 4?

Hledání v archivu