Pátrání po jisté starší dětské knížce

Text dotazu

Dobrý den, prosím, kde by se dala alespoň vypůjčit dětská knížka s názvem \"Míťa sám na světě\"? Napsal ji sovětský autor, jméno si nepamatuji. Mohla být vydána kolem roku 1960 v SNDK, ale nevím to přesně. Moc Vás prosím o informaci!

Odpověď

Dobrý den, pod uvedeným názvem jsme zjistili knihu, kterou ale napsal dánský autor:
Míťa sám na světě / Jens Sigsgaard ; Z něm. překladu Paul allein auf der Welt dán. orig. Palle alene i verden přel. Marie Kornelová ; Il. Adolf Born. -- 4. vyd., (v Albatrosu 3. vyd.). -- Praha : Albatros, 1971. -- 16, [1] s. : [16] barev. obr. příl. ; 8°

Kniha vyšla v češtině několikrát, většinou přeložená z německého překladu. Národní knihovna má pouze prezenční exempláře. Musela byste tedy knihu číst v našich studovnách.
Knihu má také Městská knihovna v Praze, která půjčuje absenčně - v jejím katalogu (www.mlp.cz) zjistíte pobočky, kde by byla k dispozici.
Pokud nejste z Prahy a nedostanete se sem, měla by vám vaše knihovna, pokud knihu nemá, bezplatně zprostředkovat meziknihovní výpůjčku.