Označení/názvy canisterapie v evropských zemích?

Text dotazu

Pod jakým označením - názvem je v evropských zemích provozována canisterapie?

Odpověď

Dobrý den, odpovídáme na Váš dotaz, který jste nám poslal prostřednictví služby PSK:

pojem Canisterapie je složen ze slov „Canis – pes a terapie – léčení“. Existuje mnoho způsobů výkladu: „Canisterapie je léčba lidské duše psí láskou“ , „Canisterapie je způsob terapie, která využívá pozitivního působení psa na zdraví člověka“ aj.
Ve světě se canisterapie rozvinula převážně v 50. letech 20. století. U nás se začala intenzivněji rozvíjet po roce 1990.
Zdroj: https://www.ddbechyne.cz/canisterapie/

Už od roku 2001 poskytujeme canisterapeutické služby pro jednotlivce i organizace, nejčastěji formou návštěvy rodiny nebo zařízení. V současné době máme více než 70 aktivních canisterapeutických týmů prakticky po celé republice.

Canisterapie aneb terapie za pomoci psů:
Canisterapií se rozumí léčebný kontakt psa a člověka. Pes už svou přítomností dokáže vyvolat dobrou náladu...
Zdroj: https://www.pomocnetlapky.cz/nase-sluzby/canisterapie

Překlady termínu canistoterapie:
Ve všech zemích vychází  z latinského slova canis - pes; odchylky jsou samozřejmě ve výslovnosti.

angličtina: dog-assisted therapy, canistherapy

němčina: Canistherapie, die Canistherapie, die Hundetherapie

slovenština: Canisterapia

chorvatština: kanisterapija

polština: kanistoterapia

francouzština: Canisthérapie

italština: canisterapia

řečtina: canitherapy

rumunština: canisterapie

maďarština: kanisterápia

viz překladač https://www.google.com/search?q=canisterapie+p%C5%99eklad&source=hp&ei=Y1IUZJ_ZBuOGxc8Px4CVkAE&iflsig=AK50M_UAAAAAZBRgcwW1RLP2p4LKFXh_bTmmw6F7vdDB&ved=0ahUKEwjfloOx8eL9AhVjQ_EDHUdABRIQ4dUDCAg&uact=5&oq=canisterapie+p%C5%99eklad&gs_lcp=Cgdnd3Mtd2l6EAMyCAgAEBYQHhAPOgsIABCABBCxAxCDAToICAAQgAQQsQM6EQguEIAEELEDEIMBEMcBENEDOgsILhCABBDHARDRAzoICAAQsQMQgwE6EQguEIMBEMcBELEDENEDEIAEOg4ILhCxAxCDARDHARCvAToFCAAQgAQ6EQguEIAEELEDEIMBEMcBEK8BOgsILhCABBDHARCvAToLCC4QgAQQsQMQgwE6CwguEMcBENEDEIAEOg4ILhCABBCxAxDHARCvAToOCC4QgAQQsQMQxwEQ0QM6CwguEK8BEMcBEIAEOgUIABCxAzoLCC4QgAQQsQMQ1AI6BQguEIAEOgYIABAWEB46AggmUABYnlVgz1doAHAAeACAAX-IAdcLkgEEMTcuM5gBAKABAQ&sclient=gws-wiz

Doporučujeme i zajímavou diplomovou práci na dané téma:

ŠTEFLOVÁ, Michaela. Komparace názorů canisterapeutů a speciálních pedagogů na působení canisterapie u dětí se speciálními vzdělávacími potřebami. Diplomová práce. Hradec Králové: Speciální pedagogika rehabilitační činnosti a management speciálních zařízení, 2016.
https://theses.cz/id/bqnd8b/18620154