Oxidační účinek oxokyselin chloru

Text dotazu

Dobrý den,
chtěla jsem se zeptat, jak se mění s rostoucím oxidačním číslem chloru v oxokyselinách oxidační účinky těchto oxokyselin. Ve většině informačních zdrojů jsem našla, že oxidační účinek klesá, v několika dalších opak. Potřebovala bych tento problém nějak logicky vysvětlit.

Odpověď

Dobrý den,
bližší vysvětlení Vašeho dotazu by mělo být obsaženo v jakékoli učebnici chemie pro střední školy, například:

1.
Banýr, Jiří
Chemie : pro střední školy : obecná, anorganická, organická, analytická, biochemie / naps. Jiří Banýr, Pavel Beneš ... [et al.]. -- 2. vyd.. -- Praha : Státní pedagogické nakladatelství, 1996. -- 160 s.

Dostupná v:
ABD012 [PřF UK - Oborová knihovna chemie Praha

2.
Kotlík, Bohumír. Chemie I. v kostce : [obecná a anorganická chemie, výpočty v oboru chemie] : pro střední školy / Bohumír Kotlík, Květoslava Růžičková. -- 4. vyd.. -- Praha : Fragment, 2007. -- 119 s. : il.. -- (V kostce)
ISBN 978-80-253-0031-2

Dostupná
PND002 [ZČU - Pedagogická knihovna. Plzeň] -- sign. PEDSKV321/1

3.
Kotlík, Bohumír. Chemie v kostce : pro střední školy. II., [Organická chemie. Biochemie] / Bohumír Kotlík, Květoslava Růžičková. -- 3. vyd.. -- Praha : Fragment, 2007. -- 135 s. : il.. -- (V kostce)
ISBN 978-80-7200-761-5 : 139.00 Kč

Dostupný v:
OPG001 [Knih. P.Bezruče Opava]

Případně se můžete obrátit například na:
Ústav chemických procesů AV ČR
Rozvojová 2/135
Praha 6 - Suchdol
165 02
e.mail: icecas@icpf.cas.cz
Web: http://www.icpf.cas.cz/