ověřování listin

Text dotazu

Dobrý den, mám diplom VŠE ve formátu A2, ten jsem
ofotila ve zmenšené podobě na formát A4.
Jak se bude počítat cena za ověření: je to 1 str.nová/1 str.pův.(tedy
30,-Kč) nebo tak, že formát A4 se na A2 vejde 4X, tedy 1/4 (120,-Kč).
Děkuji

Odpověď

Dobrý den,

informace o ověřování listin si můžete přečíst na internetových stránkách Ministerstva vnitra ČR

(https://www.mvcr.cz/clanek/metodika-na-useku-overovani-vidimace-a-legalizace.aspx) , kde se mimo jiné píše:

"Vidimací se ověřuje, že opis nebo kopie (vidimovaná listina) se doslova shoduje s předloženou listinou. ... Správní poplatek za vidimaci každé stránky vidimované listiny činí Kč 30,-."

Z tohoto bychom usuzovali, že při ověřování budete platit 30,- za ověření kopie (neboli vidimované listiny).  Informace o platbě za ověření diplomu by Vám také měl podat příslušný úřad, kde si dokument budete chtít nechat ověřit (sazba za ověření je jednotná, daná zákonem - tudíž všude stejná).