Ottova edice Čechy

Text dotazu

V odpovědi z roku 2009 na podobný dotaz, kterou jsem nalezl na internetu, jste mimo jiné uvedli,že "Všech čtrnáct svazků zveřejňuje v plném textu systém Kramerius:
http://kramerius.nkp.cz/kramerius/Welcome.do?lang=cs (Monografie, Abeceda názvů monografií: Č, Čechy.)" Pod Čechy, ani pod J. Otto se mi v Krameriovi nepodařilo monografii nalézt. V čem dělám chybu, nebo informace z roku 2009 již neplatí? Těším se na odpověď a děkuji za Vaši práci, kterou věnujete odpovědím.

Odpověď

Dobrý den,

monografie o Čechách, vydavatelství Otto, již opravdu byla digitalizována a je volně přístupná v systému Kramerius.

Níže přeposíláme odkaz přímo na stránku systému, který na všech 14 dílů odkazuje:  http://kramerius.nkp.cz/kramerius/handle/ABA001/1274135  (Pokud by se Vám stránka nechtěla zobrazit, je nezbytné nainstalovat program pro prohlížení   plug-in DjVu od firmy Lizardtech (odkaz na náhlavní straně systému Kramerius http://kramerius.nkp.cz ; popřípadě použít jiný vyhledávač.).

 

Při vyhledávání je postup následující: http://kramerius.nkp.cz / Monografie / Abeceda názvů monografií / Č / Čechy. (Poslední kniha, která začíná slovem Čechy. Po ní následuje Čejka.)

 

Na konkrétní digitalizovaný dokument odkazuje i link uvedený u záznamu knihy v Online katalogu Národní knihovny ČR: http://aleph.nkp.cz/cze/nkc  (hledaný výraz: Čechy / zpřesnit (v horní liště)/  Otto).

Obor

Informace o vydaných dokumentech

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

29.04.2013 13:51

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 4+4 ?

Hledání v archivu