Oteviraci doba 30. cervna 2016

Text dotazu

Dobry den,
letim s kamaradem z Irska na vylet do Prahy. Jeho velkym snem je navstivit knihovnu v Klementinium. Budou otevrene prohlidky do historickych casti ve dne 30. cervna 2016? Ja osobne v knihovne nikdy nebyl a neznam jeji rad.
Dekuji za vyjadreni Petr Tobias

Odpověď

Dobrý den,

Klementinum při své návštěvě Prahy určitě nevynechejte. Hlavní historické prostory Klementina, tedy Astronomickou věž, Meridiánovu síň a Barokní knihovní sál, je možné navštívit denně od 10.00 do 19.00. Prohlídky začínají každých 30 minut a trvají kolem 45 minut. Rezervace pro jednotlivce není nutná. Přijít tedy můžete, až se Vám to bude hodit.  Další podrobnější informace naleznete na stránkách: www.klementinum.com.

Pokud byste si chtěli prohlédnout i běžné studijní prostory Národní knihovny, je možné si po vstupu do Národní knihovny (vchod A, u sochy železného stromu) zakoupit v Hale služeb jednodenní vstupenku  za 10,- Kč. Se vstupenkou můžete nahlédnout například do hlavní studovny, bývalého letního refektáře s krásnou výzdobou a atmosférou, projít si nově zrekonstruované Křížovnické chodby či si odpočinout na krásném Révovém nádvoří. (více viz. http://www.nkp.cz/sluzby/chci-sluzbu/stat-se-ctenarem; http://www.nkp.cz/sluzby/chci-sluzbu/stat-se-ctenarem/sluzby/dulezite-odkazy/cenik )

Plánek Klementina: http://www.nkp.cz/sluzby/dulezite-odkazy/plan-studoven/plan-studoven-nk-cr

Obor

Informace o knihovně

Okres

Praha

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

07.04.2016 13:24

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 4+4 ?

Hledání v archivu