Otakara Šetka: Nový slovník cizích slov v moderní češtině

Text dotazu

Vážení, potřebovala bych, zda byste mi mohli najít, ve kterém roce vyšel ŠETKA, O. Nový slovník cizích slov v moderní češtině. Třebíč: J.Lorenz, bez udání roku. Vyšlo to v Lorenzově kolekci. Odhaduji někdy mezi r. 1930 a 1937. Moc byste nám pomohli.

Odpověď

Dobrý den, Nový slovník cizích slov v moderní češtině od Otakara Šetky vyšel v prvním vydání v roce 1935 (údaj doplněn katalogizátorem zřejmě z jiných zdrojů) a ve druhém v roce 1946. Údaje je možné ověřit např. v České národní bibliografii (http://sigma.nkp.cz/cze/cnb), v elektronickém katalogu Národní knihovny ČR (http://sigma.nkp.cz/cze/nkc) nebo v Souborném katalogu ČR (http://sigma.nkp.cz/cze/skc).

Přesné citace:

1) ŠETKA, Otakar. Nový slovník cizích slov v moderní češtině. Třebíč :
Jindřich Lorenz, [1935]. 415 s.
2) ŠETKA, Otakar. Nový slovník cizích slov v moderní češtině. V Třebíči : Jindřich Lorenz, 1946. [II]-415-[I] s. ; 8°. - toto vydání je částečně dostupné v plném textu prostřednictvím Google Books Search - http://books.google.com/books?id=tic_AAAAIAAJ&hl=cs&source=gbs_ViewAPI&pgis=1 .

Obor

Informace o vydaných dokumentech

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

06.11.2008 17:10

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 4+4 ?

Hledání v archivu