Otakar Štáfl

Text dotazu

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda existuje
nějaká literatura k osobě Otakara Štáfla? Našla jsem pouze novinové články.
Předem děkuji za odpověď.

Odpověď

Dobrý den,

Našli jsme jednak několik hesel věnovaných O. Štáflovi, na základě nich a našich katalogů pak také nějaké publikace. Za zmínku snad stojí, což většina pramenů neuvádí, Štáflovo působení ve filmu, o němž se zmiňuje Tomešův slovník.

Slovníková hesla:

Slovenský biografický slovník : od roku 833 do roku 1990 / [hlavný redaktor Vladimír Mináč]. -- Martin : Matica slovenská, 1986-1994. -- 6 sv.

Nový slovník československých výtvarných umělců / sestavil Prokop Toman ; s původní litografickou přílohou Maxe Švabinského. -- 3., značně rozš. vyd..

-- V Praze : Tvar, 1947-1955. -- 3 sv.

Český biografický slovník XX. století / Josef Tomeš a kolektiv. -- Praha ; Litomyšl : Paseka : P. Meissner, 1999.

První dva slovníky obsahují také další literaturu, převážně časopiseckou.

Otakar Štáfl : 24 akvarelů z Havlíčkova Brodu / Úv. stať: Josef Vyhnalík. -- 3., dopln. vyd.. -- Havlíčkův Brod : Vysočina, 1970 (Východočes. tisk.). -- 22, [4] s. : 24 barev. obr. příl. ; 8°

Il. tit. list -- Fot. na frontispice -- 3000 výt. -- Vyd. Měst. NV, Havlíčkův Brod -- Vysvětl. k obr. příl. -- S fot. v textu

Resumé: Toto vydání je vzhledem k předchozímu vybavení publikace bohatší o osm reprodukcí barevných akvarelů, které zachycují krajinné výseky a havlíčkobrodská místa, jež se představují ve vybraných pohledech, ať jde o veřejnáprostranství nebo o tichá zákoutí. K původnímu znění úvodu jsou přidány impresívně vzpomínkové pasáže..

Vyhnalík, Josef

Havlíčkův Brod (Česko). Městský národní výbor

* Štáfl, Otakar (1884-1945 malíř čes.) - studie životopisné a reprodukce barev. (předchozí vydání 1953, 1954)

Otakar Štáfl : 30.XII.1884 v Německém Brodě : Uzavřeno v březnu 1943 / Sestavili Jaroslav Jozefy a Alois Chvála. -- V Praze : [s.n.], 1943.

Otokar Štáfl : [katalog výstavy] : Chrudim 1. - 17. XI. 1907 / [úvod napsal Eugen Muška]. -- [Chrudim : Průmyslové museum, 1907.

Dětva / s prievodom k obrázkom O. Štáfla ; pre Národní politiku napísal Karol A. Medvecký. -- Praha : Politika, 1913. -- [16] s.