Ostrov nad Ohří

Text dotazu

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zdali existuje nějaká publikace o Ostrovu nad Ohří a také o okolí.

Odpověď

Dobrý den,

v elektronickém katalogu Národní knihovny ČR (http://sigma.nkp.cz/cze/nkc) jsme nalezli následující publikace vztahující se k Ostrovu nad Ohří:

* RŮŽIČKOVÁ, J.; JEŘÁBEK, L.; JUREK, L.. 130. výročí založení Sboru dobrovolných hasičů v Ostrově : 1871-2001. Ostrov : Město Ostrov, 2001. --

22 s. ; 21 cm. ISBN 80-238-8463-8 (v knize neuvedeno : brož.).

* Dějiny města Ostrova / zpracoval kolektiv autorů za redakce Lubomíra Zemana. Ronov nad Doubravou : Triality ; Ostrov : Město Ostrov, 2001. 370 s.

: il. (některé barev.), mapy, portréty, geneal. tabulky ; 33 cm. ISBN 80-902786-8-X (Triality : váz.)

* Ostrov (Karlovy Vary, Česko) -- dějiny

* ZEMAN, Lubomír. Průvodce ostrovskými památkami / [text Lubomír Zeman ; fotografie Bořivoj Hořínek]. Ostrov : Město Ostrov, 1999. 43 s. : barev.

il., plány ; 21 cm. ISBN 80-238-5041-5 (v knize neuvedeno : brož.)

* Ostrov (Karlovy Vary, Česko) -- architektonické památky

* SOTOLÁŘ, Vítězslav. Tak šel život : Historie 15 let okresu Karlovy Vary - Ostrov. Ostrov nad Ohří : Okr. dům osvěty, 1960 (Karlovy Vary : Stráž 301).

82, [2] s. ; 8°

* Karlovy Vary - Ostrov (okres) - rozvoj - rok 1945-1960 - brožury

Další informace o Ostrovu a jeho okolí by mohly být obsaženy také v publikacích o Karlovarsku, např.:

* KNOFLÍČEK, Zdeněk; ZOUBEK, Ladislav. Atlas zajímavostí v Karlovarském kraji. Karlovy Vary : Pro Karlovarský kraj vydalo nakl. Nava, 2006. 87 s. :

barev. il., mapy, plány ; 30 cm. ISBN 80-7211-270-8 (NAVA : v knize neuvedeno : brož.)

* Dějiny Karlovarského kraje / kolektiv autorů Jiří Beran ... [et al.].

Karlovy Vary : Karlovarský kraj, 2004. 207 s. : il., portréty ; 23 cm. ISBN

80-239-3477-5 (brož.)

* Karlovarsko / [autoři textů Stanislav Burachovič ... et al. ; fotografie Jan Čížek ... et al.]. Praha : Debora : Okresní úřad Karlovy Vary, 1994. 136 s. : barev. il., erby ; 25 cm. ISBN 80-85923-03-3 (Debora : váz.)

* KNOFLÍČEK, Zdeněk. Krásy Karlovarského kraje. [Plzeň] : Nava, 2008. 143 s.

: il. (převážně barev.), mapy ; 31 cm. ISBN 978-80-7211-287-6 (váz.)

* Města a obce Karlovarského kraje. Sokolov : Fornica, 2008. 135 s. : mapa, znaky ; 21 cm. (Vlastivěda Karlovarského kraje ; 1). ISBN 978-80-87194-00-3

(brož.)

Pokud byste měl zájem o další dokumenty z regionu, zejména články, informace o regionálních osobnostech, událostech apod. doporučovali bychom Vám kontaktovat Oddělení regionálních fondů Krajské knihovny Karlovy Vary (http://www.knihovna.kvary.cz/cs/pro-navstevniky/knihovna/oddeleni-regionalnich-fondu/), případně můžete zkusit vyhledávat i v katalogu knihovny - http://katalog.kvary.cz/F.