Osogovská pláň

Text dotazu

Vážení, ráda bych znala více o Osogovské pláni, jak vznikl tento název a kde se pláň nachází.

Odpověď

Dobrý den,

Osogovská planina se nachází v Makedonii při hranici s Bulharskem. Východ Makedonie je tvořen Thráckou soustavou s nižšími pásmy Osogovska planina, Bilino, Vlajina planina, Plačkovica, aj. Osogovska planina, která se řadí k turisticky zajímavějším horským celkům Makedonie, měří 2252m.
Původ názvu nebyl v žádné dostupné publikaci či na internetové adrese uveden.

Použité zdroje: http://www.slavomirhorak.euweb.cz/makedonie.htm

Hory Balkánu : Černá hora, Makedonie, Řecko, Bulharsko : turistika, treking : 42 túr - od Jadranu po Černé moře : evropské hory českýma očima : Ivo Petr. -- 1. vyd.. -- Ostrava : Mirago, [2003]. -- 171 s. : barev. il. ; 21 cm