osobní knihovna

Text dotazu

3 knihovny, které mají ve svém fondu osobní knihovnu známé/slavné osobnosti + jak se osobnost jmenuje

Odpověď

Dobrý den,

příklady knihoven, které mají ve svém fondu osobní knihovny jsou tyto:

Moravská zemská knihovna  má ve svém fondu osobní knihovnu Jakuba Demla.

Knihovna Ústavu hudební vědy Filosofické fakulty Univerzity Karlovy, má ve svém fondu knihovnu Zdeňka Fibicha.

Knihovna Národního muzea vlastní osobní knihovnu Jana Nerudy, která má 3504 svazků.

Národní knihovna ČR má část osobní knihovny F.X. Šaldy, tato část obsahuje 3759 svazků. Druhou část má knihovna Památníku národního písemnictví  346 svazků.