osobní asistence v rámci knihovnických služeb v ČR

Text dotazu

Dobrý den, obracím se na Vás s žádostí o informace ohledně poskytování služby osobní asistence v knihovnách v ČR - informace k absolventské práci. Zda je vůbec tato služba v knihovnických službách zahrnuta, jaká je současná situace v ČR, popřípadě vývojové tendence do budoucna.

Odpověď

Pokud je "Služba osobní asistence" chápána jako terminus technicus vyjadřující speciální typ služby s osobou určenou pro jeji vykon, předpokládám, že v českých veřejných knihovnách neexistuje. Výjimku mohou tvořit některé knihovny specializovaných institucí. Rozhodně o této službě v takovém pojetí nemáme přehled ani se statisticky nesleduje.

Pokud jde o nadstandardní péči věnovanou osobám se specifickými potřebami v případě, že ji při návštěvě knihovny potřebují či vyžadují, domnívám se, že většina knihoven takovouto službu podle svých možností ochotně poskytne a takovému uživateli se po dobu jeho pobytu v knihovně speciálně věnuje.

Specializovaná služba osobám s handicapem je na velmi dobré úrovni např. v Krajské knihovně Vysočiny v Havl. Brodu, ale i v některých knihovnách dalších.

Obor

Knihovnictví, informatika, všeobecné, referenční literatura

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

30.01.2008 18:01

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 10 + 4?

Hledání v archivu