oslava svátku

Text dotazu

Dobrý den, od kdy se slaví svátek a kde?

Odpověď

Dobrý den,

 kniha "Jak se bude vaše dítě jmenovat" k oslavě svátků (jmenin) uvádí, že zvyk oslavovat svátky je i u nás poměrně mladý. Slavit se začaly v podstatě až po 2. světové válce. V celé řadě zemí, mezi něž patří i anglosaské země, se zpravidla slaví pouze narozeniny.

Tyto země nemají jména v kalendáři jako my a pravidla pro volbu křestního jména jsou v těchto zemích velmi volná.

Doporučujeme Vám přečíst celý úvod v uvedené knize:

* KNAPPOVÁ, Miloslava. Jak se bude vaše dítě jmenovat?: původ, význam, pravopis, výskyt a obliba, kalendář: informace o jménech afrických a asijských. Vyd. 5., přeprac. a dopl. Praha: Academia, 2010. 783 s. ISBN 978-80-200-1888-5. Dostupné také z:

http://eknihy.nkp.cz/search/handle/uuid:e3fd7f62-e38d-11e0-bfc3-001e4ff27ac1