Ošetřování knih

Text dotazu

Dobrý den, dočetl jsem se na těchto stránách, že k ošetření vazeb knih, které byly napadeny plísní, postačí denaturovaný ethanol. Chtěl bych se zeptat, kde bych ho mohl sehnat?

Odpověď

Dobrý den,

pokud se jedná o běžný denaturovaný ethanol (také jinak denaturovaný líh) měl by být k
sehnání ve velké šíři obchodů prodávající sortiment typu drogerie - barvy, laky ředidla.
Případně v obchodech se sortimentem pro zahrádky, dílny a podobně.