Oranžisté

Text dotazu

Dobrý den, potřebovala bych vědět, jak spolu souvisí Vilém Oranžský (niz.revoluce) a oranžisté, každoročně pochodující ulicemi Belfastu.Děkuji,

Odpověď

Členové a stoupenci protestantského Oranžského řádu pochodují každoročně při
výročí vítězství protestantského krále Viléma Oranžského nad katolickým
králem Jakubem II. v 17. století. ( Kronika 20. století. 1.vyd. Praha : Fortuna Print, [2000], s. 1469.)