Oprava vodou poničené knihy

Text dotazu

Dobrý den,

Předpokládám, že knihovna musí velmi často řešit opravu poničených knih. Proto bych vás ráda poprosila o radu, jak opravit poničenou knihu vodou.
Do rohu starší knihy z konce 19. století se nám dostala voda. Stránky už jsou suché, ale na okaji zasašené části zůstali "mapy". Ráda bych zjistila, jestli je možné tyto okraje nějak zjemnit, aby nebyli tak viditelné. Je nějaká firma/institut na kterou bych se s tím mohla obrátit?

Předem moc děkuji.

Odpověď

Dobrý den,

 

zkuste soukromé restaurátory papíru, seznam naleznete na stránkách Ministerstva kultury ČR, odkaz: https://www.mkcr.cz/seznam-restauratoru-269.html , anebo se obraťte  na školu restaurování v Hellichově ul. v Praze - SPŠG, odkaz: https://www.hellichovka.cz/spsg/graficky-design/charakteristika-oboru/konzervatorstvi-a-restauratorstvi. Mohli by Vám to udělat v rámci studentské práce. 

Obor

Historie a pomocné historické vědy. Biografické studie

Okres

Praha

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

24.04.2019 23:21

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 10 + 4?

Hledání v archivu