operní pěvci, životopisy

Text dotazu

Prosim o literaturu, v ktere jsou zpracovane zivotopisy nasich opernich pevcu. Zejmena novodobch jako je napriklad E. Urbanova ci D. Peckova. Dekuji za odpoved.

Odpověď

Informace o významných českých operních pěvcích můžete najít v publikacích:

Pěvci Národního divadla / Emanuel Kopecký ; spoluprac. Tomáš Hejzlar ; předml. Vilém Pospíšil ; fot. Oldřich Cetl ... [aj.]. -- 1. vyd.. -- Praha : Panton, 1983. -- 417 s. : [252] s. fot. ; 21 cm

Slavní pěvci Národního divadla / [autoři:] Emanuel Kopecký, Vilém Pospíšil. -- 1. vyd.. -- Praha : Panton, 1968. -- 223, [5] s. : [48] s. fot. příl. ; 8°

Byla jsem šťastná / Jarmila Novotná ; [textologicky upravil a faktografické přílohy uspořádal Jan Králík]. -- 2. vyd.. -- Praha : Melantrich, 1997. -- 317 s. : il. ; 20 cm

Z deníku pěvce / Vilém Přibyl ; Uspoř. Václav Drábek ; Fotogr. Karel Gottstein, Rafael Sedláček. -- 1. vyd.. -- Jinočany : H & H, 1994. -- 87 s. : fotogr. ; 21 cm

Všechny tyto publikace najdete v on-line katalogu NK ČR (http://sigma.nkp.cz/F/?func=file&file_name=find-a&local_base=nkc

Informace lze nalézt také na
http://katalog.seznam.cz/Kultura/Hudba/Interpreti-a-skupiny/Klasicka-hudba/Opera-a-opereta/Operni-zpevaci-a-zpevacky/index.html