Opaluje vzduch?

Text dotazu

Opaluje vzduch?

Odpověď

Dobrý den,

opalování je činnost, při které je kůže vystavována ultrafialovému záření za účelem jejího ztmavnutí. Nejčastější formy opalování jsou buď na přímém slunci nebo v soláriích. Nadměrné opalování způsobuje spálení kůže a může podnítit rakovinu kůže.
Vzduch je směs plynů tvořící plynný obal Země - atmosféru - sahající až do výše asi 10 000 km. Má vliv na všechny chemické proměny jak v nerostné přírodě respektive v neživé přírodě, tak i v živých organismech. Prakticky všechny živé organismy (živá příroda) by bez kyslíku z ovzduší nemohly vůbec existovat. Má i své významné fyzikálně chemické vlastnosti, jedná se zejména o transport vody neboli koloběh vody v ovzduší. Kromě toho tepelná kapacita vzduchu udržuje na Zemi teplotu přijatelnou pro život, jinak by na noční straně naší planety byl mráz několika desítek stupňů, kdežto na denní straně by bylo více než stostupňové horko.
Takže odpověď na Vaši otázku zní ne, vzduch neopaluje, opaluje ultrafialové záření. Pro další informace doporučujeme pročíst níže uvedené internetové odkazy.

http://cs.wikipedia.org/wiki/Opalov%C3%A1n%C3%AD
http://cs.wikipedia.org/wiki/Vzduch
http://cs.wikipedia.org/wiki/Ultrafialov%C3%A9_z%C3%A1%C5%99en%C3%AD

Obor

Fyzika a příbuzné vědy

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

13.12.2012 17:33

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 4+4 ?

Hledání v archivu