On-line katalog knihovny

Text dotazu

Dobrý den,

zajímalo by mě, zda je podle zákona nutné zveřejnit on-line katalog knihovny,. Jde mi o knihovnu, která má přidělenou siglu a je to knihovna v kulturní instituci, která je i po domluvě přístupná i externím badatekům. Pokud je nutnost mít on-line katalog zvěřejnění prosím o paragraf, o který bych se mohla opřít.
Předem velmi děkuji

Odpověď

Dobrý den,

knihovní zákon ani navazující standardy nestanoví jednoznačnou povinnost knihoven vystavit vlastní knihovní katalog v online podobě na internetu (v rámci domovských www stránek). „Metodický pokyn Ministerstva kultury k vymezení standardu veřejných knihovnických a informačních služeb poskytovaných knihovnami zřizovanými a/nebo provozovanými obcemi a kraji na území České republiky“, uvádí v článku 9 a 10 online knihovní katalog jako jednu z doporučených elektronických služeb knihovny, nikoli však povinných. Tento metodický pokyn je dostupný na portálu IPK - Informace pro knihovny v sekci „legislativa, standardy“ na adrese:

http://ipk.nkp.cz/legislativa/01_LegPod/knihovni-zakon-257-2001-sb.-a-navazne-provadeci-prepisy/MetodVKIS_2011.htm

Obor

Knihovnictví, informatika, všeobecné, referenční literatura

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

05.06.2017 11:22

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 4+4 ?

Hledání v archivu