okresy, okresní soudy

Text dotazu

Dobrý den, ráda bych věděla, zda členění států na okresy odpovídá členění na obvody okresních soudů, resp. jsou totožné okresy s obvody okresních soudů?

Odpověď

Dobrý den, současně se soudní obvody okresních soudů definují nezávisle na jiných správních obvodech výčtem území obcí. V Praze se při určení obvodů obvodních soudů vychází z členění na městské části.

Zdroje:

http://cs.wikipedia.org/wiki/Soudn%C3%AD_obvod

Advokáti ; Soudy a soudci ; Notáři ; Znalci a tlumočníci : podle stavu k 21. 4. 2008. Ostrava: Sagit, 2008.