Odysea kapitána Blooda

Text dotazu

Dobry den! Pro sveho ctenare hledame knihu, jejiz nazev byl zrejme \"Odyssea kapitána Bloda/Bluda\" o pirátech bukanýrech. Hrdinove knihy se plavili na lodi Arabela ve středozemnich morich.
Kniha byla zrejme od zahranicniho autora. Ctenar ji cetl asi pred 40 lety a chtel by se k ni vratit. Nevite o jakou knihu se jedna? Predem dekuji za jakoukoliv informaci.

Odpověď

Dobrý den, Jde o knihu Rafaela Sabatiniho, Odysea kapitána Blooda. Kniha vyšla v češtině několikrát, kromě ní některé další překlady autorových prací, a mám dojem, že i další díly příběhů kapitána Blooda. Připojujeme záznam posledního vydání. Další knihy byste našla např. v bázi NKC (do pole autor vložte: Sabatini, Rafael).

Odysea kapitána Blooda / Rafael Sabatini ; z angl. pův. vyd. Captain Blood, his Odyssey přel. Otto Hornung a Vítězslav Houška ; O. Hornung: Za bukanýry v Karibském moři, [doslov] ; il. Jiří Hanuš ; mapka: Jaromír Vraštil. -- 2. vyd.. -- Praha : Albatros, 1970. -- 348, [3] s. : [1] mp. ; 8°