Odysea kapitána Blooda

Text dotazu

Dobry den! Pro sveho ctenare hledame knihu, jejiz nazev byl zrejme \"Odyssea kapitána Bloda/Bluda\" o pirátech bukanýrech. Hrdinove knihy se plavili na lodi Arabela ve středozemnich morich.
Kniha byla zrejme od zahranicniho autora. Ctenar ji cetl asi pred 40 lety a chtel by se k ni vratit. Nevite o jakou knihu se jedna? Predem dekuji za jakoukoliv informaci.

Odpověď

Dobrý den, Jde o knihu Rafaela Sabatiniho, Odysea kapitána Blooda. Kniha vyšla v češtině několikrát, kromě ní některé další překlady autorových prací, a mám dojem, že i další díly příběhů kapitána Blooda. Připojujeme záznam posledního vydání. Další knihy byste našla např. v bázi NKC (do pole autor vložte: Sabatini, Rafael).

Odysea kapitána Blooda / Rafael Sabatini ; z angl. pův. vyd. Captain Blood, his Odyssey přel. Otto Hornung a Vítězslav Houška ; O. Hornung: Za bukanýry v Karibském moři, [doslov] ; il. Jiří Hanuš ; mapka: Jaromír Vraštil. -- 2. vyd.. -- Praha : Albatros, 1970. -- 348, [3] s. : [1] mp. ; 8°

Obor

Jazyk, lingvistika a literatura

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

31.01.2008 11:25

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 10 + 4?

Hledání v archivu