Odkud pochází a co znamená příjmení Kunčar

Text dotazu

Dobrý den,
zajímalo by mě prosím odkud pochází a co znamená příjmení Kunčar.
Děkuji

Odpověď

Dobrý den,

podle knihy Naše příjmení od Dobravy Moldanové může být příjmení Kunčar odvozeno od německého osobního jména Kunrád nebo místního jména „Kunčí“.

Odvození od německého jména Kunrád potvrzuje i kniha Německá příjmení u Čechů (J. Beneš).

Podle webu nasejmena.cz je v ČR 238 nositelů tohoto jména, nejvíce pak ve Zlínském kraji (77), Olomouckém kraji (49) nebo Moravskoslezském kraji (47).  V okresech Kroměžíř (39), Uherské Hradiště (29), Šumperk (22) atd.  Podrobné informace naleznete pod tímto odkazem: https://www.nasejmena.cz/nj/cetnost.php?id=166210&typ=prijmeni

Podle zahraničního webu „forebears.io“ se toto jméno vyskytuje výhradně v České republice. Jeden záznam je v Anglii.