Odkud pochází a co znamená příjmení Kunčar

zajímalo by mě prosím odkud pochází a co znamená příjmení Kunčar.

podle knihy Naše příjmení od Dobravy Moldanové může být příjmení Kunčar odvozeno od německého osobního jména Kunrád nebo místního jména „Kunčí“.

Odvození od německého jména Kunrád potvrzuje i kniha Německá příjmení u Čechů (J. Beneš).

Podle webu nasejmena.cz je v ČR 238 nositelů tohoto jména, nejvíce pak ve Zlínském kraji (77), Olomouckém kraji (49) nebo Moravskoslezském kraji (47).  V okresech Kroměžíř (39), Uherské Hradiště (29), Šumperk (22) atd.  Podrobné informace naleznete pod tímto odkazem: https://www.nasejmena.cz/nj/cetnost.php?id=166210&typ=prijmeni

Podle zahraničního webu „forebears.io“ se toto jméno vyskytuje výhradně v České republice. Jeden záznam je v Anglii.

Antropologie, etnografie

11.03.2019 08:00