Odkaz v textu na zdroje různých autorů se stejným příjmením a stejným vročením

Text dotazu

Dobrý den, zajímalo by mne, jak správně odkázat v textu zdroje různých autorů se stejným příjmením vydané ve stejném roce. Zda přidělit index jako u dvou zdrojů jednoho autora ze stejného roku (např. Procházka, 2010a, Procházka, 2010b) nebo uvést iniciálu křestního jména (Procházka, J., 2010, Procházka B., 2010).

Děkuji

Odpověď

Dobrý den,

V normě je to takto "pokud mají dva nebo více informačních zdrojů stejného tvůrce a rok vydání, odlišují se malými písmeny abecedy (a, b, c, atd.), a následují po roce vydání uvedeného v kulatých závorkách". Navíc se mezi jménem a rokem nepíše čárka a mezi dvěma jmény se naopak píše středník.  Určitě bych použila pro co nejlepší identifikaci (Procházka J. 2010; Procházka B. 2010).