oděvní názvosloví

Text dotazu

sháním co možná nejaktuálnější odborné názvosloví tohoto oboru. K dispozici mám pouze tyto 2 publikace (Slepánek, J. Oděvní názvosloví, 1. čes. vyd. Praha: SNTL, 1980 a Hamžík, P. Oděvní názvosloví, Praha: SNTL, 1986)Zajímalo by mě, zda existuje nějaké novější vydání či jiná kniha odborného oděvního názvosloví vydaná po roce 1989. Děkuji za odpověď!

Odpověď

Dobrý den,

dle katalogu České národní bibliografie nebyla po roce 1989 vydána žádná nová kniha, která by se věnovala oděvnímu názvosloví obecně. Vydána byla pouze publikace zaměřená na specializované odvětví: HAVIAR, Štefan [et al.]. Textilní zbožíznalství : kůže, usně, kožešiny a kožené výrobky : učební texty nejen pro bakalářská studia. Vyd. 1. Liberec : Technická univerzita v Liberci, 2006. ISBN 80-7372-144-9 (brož.)
Určité informace by Vám mohly poskytnout knihy:
TERŠL, Stanislav. Abeceda textilu a odívání. Praha : Radix, 1995. ISBN 80-901853-3-9 (brož

GAMBA, Ladislav. Oděvní slovník pro oděvní školy : Pomocná kniha pro odb. učiliště a učňovské školy a pro stř. prům. školy oděvní. 1. vyd. Praha : SPN, 1963

WAGENKNECHT, Josef. Krejčovský slovník naučný. Praha : nákladem vlastním, 1939

O odborné literatuře k danému tématu se můžete poradit také v knihovně Technické univerzity v Liberci ( http://knihovna.tul.cz/ ) nebo v Ústavu pro jazyk český AV ČR (http://www.ujc.cas.cz).