odborné publikace na téma stimulace

Text dotazu

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, v jakých odborných publikacích bych mohla najít heslo stimulace? Existuje nějaká publikace, která se týká pouze tohoto tématu? Jsou i nějaké zahraniční odborné knihy týkající se stimulace?
Děkuji za odpověď.

Odpověď

Dobrý den,
 
vysvětlení pojmu stimulace naleznete ve všech všeobecných encyklopediích, např. :
stimulus, latinsky osten, pobídka, v psychologii označení pro podnět, vyvolávající nějakou reakci (obvykle je tím míněn vnější podnět, ať už je to fyzický objekt, událost nebo chování jiného člověka, apod.). Významově je totožný s pojmem stimulace.
Zdroj : Encyklopedie Universum, Praha Odeon 2001
 
Nepíšete jakého oboru se toto heslo má týkat. V bázi NKC Národní knihovny, http://www.nkp.cz, záložka Katalogy a databáze zadáním klíčového slova "Stimul?" a po odfiltrování záznamů na češtinu jsme nalezli 199 záznamů o knihách, u zahraničních publikací : v angličtině  118 záznamů, v němčině pak 109 záznamů.
Máte-li platný průkaz čtenáře NK ČR, můžete záznamy o zahraničních knihách také vyhledávat v Licencovaných online databázích, http://www.nkp.cz,, záložka Katalogy a databáze, obdobným způsobem.

Obor

Informace o vydaných dokumentech

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

10.05.2012 17:03

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 10 + 4?

Hledání v archivu