odborná literatura zabývající se překladem citoslovcí

Text dotazu

Dobrý den,
potřebovala bych najít literaturu, která se zabývá citoslovci- definice/rozbor a jejich překladem do češtiny. Zajímalo by mě zda už na dané téma (nebo téma podobné ) byla publikovaná nějaká práce.
Děkuji
s pozdravem
Jelínková

Odpověď

Dobrý den,

posílám seznam literatury, která je k zapůjčení ve fondu knihoven FF UK:

Žežulková, Jana 2016: Citoslovce ve španělštině a češtině s přihlédnutím ke katalánštině

Markéta Kraevská 2013: Citoslovce v česko-bulharském srovnání

Martina Soukupová 2011: Citoslovce inspirované zvuky s lidským původcem jako slovní druh ve finštině

Vedral, J. 2001: Citoslovce v angličtině

Kintnerová, J. 1960: Citoslovce v překladech ze slovenštiny do češtiny

Pro podrobnější informace doporučuji kontaktovat přímo Ústav českého jazyka a teorie komunikace FF UK nebo Ústav české literatury a komparatistiky FF UK, případně Ústav pro jazyk český AV ČR.

Užitečná by mohla být i tato publikace: ČERMÁK, František. Jazyk a jazykověda. Praha: Karolinum, 2001. ISBN 80-246-0154-0.

S pozdravem,

Kamila Remišová