obléhání Magdeburgu

Text dotazu

Dobrý den ráda bych získala co nejbližší informace o obléhání Magdeburgu Napoleonem v roce 1806....děkuji

Odpověď

Dobrý den,

bližší informace o obléhání Magdeburku roku 1806 naleznete v následujících publikacích, dostupných ve fondu Knihovny VHÚ:

CHANDLER, David G. Jena 1806: Napoleon destroys Prussia. Westport : Praeger, 2005. 95 s. ISBN:0-275-98612-8

FESSER, Gerd. Die Schlacht bei Jena und Auerstedt 1806. Berlin : VEB Deutscher Verlag der Wissenschaften, 1986. ISBN:3-326-00134-7

Merkwürdige Belagerung Magdeburgs im sechzehnten Jahrhunderte, als Gegenstück zu der im neunzehnten Berlin : Maurer, 1807. 96 s. [Pozn. pod čarou]

Vertraute Papiere aus dem Portefeuille eines Preußischen Officiers ueber den letztern Feldzug in Sachsen bis zur Uebergabe von Magdeburg im Jahre 1806 [S.l.] : [s.n.], 1808. 124 s.