objednávka do speciální studovny - ZOR: objednejte u služby

Text dotazu

Dobrý den,

rád bych si prosím vypůjčil titul "Paní z Vergi". V ALEPHu je poznámka, že výpůjčku lze uskutečnit do speciální studovny s poznámkou ZOR - objednejte u služny. Co to prosím znamená? Kde knihu získám? Mohu objednat "klasicky" přes ALEPH?

Děkuji a zdravím

Odpověď

Dobrý den,

kniha, která je v Národní knihovně ČR vedena jako ZOR, je zařazena do speciálního fondu zvláštního ochranného režimu. V případě knihy "Paní z Vergi" se tak stalo z důvodu vzácnosti knihy, neboť se jedná o bibliofilii vydanou pouze v malém nákladu.
Knihy zařazené do zvláštního ochranného režimu (ZOR) se čtenářům půjčují. Přes Online katalog NK ČR: http://aleph.nkp.cz/cze/nkc si můžete knihu předem objednat (pokud již vlastníte platný čtenářský průkaz). V případě, že dosud nejste čtenářem Národní knihovny ČR, můžete využít přeregistraci (http://www.nkp.cz/pages/page.php3?nazev=Predregistrace_uzivatelu&submenu3=174 ).
Odlišný je způsob zpřístupňování exempláře. Dokumenty zařazené do zvláštního ochranného režimu se zpřístupňují pouze ve Studovně vědeckých pracovníků a studovat je lze pouze na vyhrazených studijních místech. Pro studium těchto dokumentů je nezbytné vyplnit badatelský list.

Více informací o zpřístupňování dokumentů zařazených do zvláštního ochranného režimu můžete získat zde:
* http://www.nkp.cz/pages/page.php3?page=sluz_zor.htm
* http://www.nkp.cz/pages/page.php3?page=sluz_zor_rad.htm

Obor

Knihovnictví, informatika, všeobecné, referenční literatura

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

30.04.2012 15:12

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 4+4 ?

Hledání v archivu