Objednání knih na výdejní okénko

Text dotazu

Jak se mohu přihlásit pro objednávání knih ? Neznám své číslo čtenáře ani heslo pro objednávání knih pomocí internetu. ID číslo pro přihlášení nefunguje.

                Díky za odpověď.

Odpověď

Dobrý den, výdejní okénka slouží registrovaným uživatelům s platným registračním poplatkem k vyzvednutí předem objednaných knih a dokumentů z knihovny. Registraci můžete mít nahranou buď na čtenářský průkaz naší knihovny nebo na Plzeňskou kartu. Číslo čtenáře zjistíte z Vašeho čtenářského průkazu, výpisu (protokolu) o výpůjčce či vrácení nebo i telefonicky. Jestliže jste si nezvolili jiné heslo, bývá to většinou datum Vašeho narození ve tvaru RRMMDD (rok, měsíc, den).  Pokud se Vám nedaří do svého konta přihlásit on-line přes heslo či mojeID, je v současné době nejjednodušší objednat si knihu telefonicky nebo emailem.

Napište nebo zavolejte do konkrétní knihovny, kterou běžně navštěvujete, a sdělte knihovnicím a knihovníkům, jakou knihu si přejete nachystat. Pokud nebude kniha půjčena, rádi Vám ji přichystají. Objednávky se vyřizují v pořadí, v jakém přijdou. Jakmile obdržíte potvrzení o přijetí objednávky a výzvu k vyzvednutí, můžete v uvedené provozní době přijít k výdejnímu okénku. Objednané knihy je nutné vyzvednout nejdéle do 14 dnů od potvrzení o čekající objednávce. Objednávky k výdejnímu okénku jsou zdarma. Pro vyzvednutí objednávky potřebujete čtenářský průkaz. Naše provozy je dovoleno navštěvovat jen s nasazeným respirátorem FFP2 nebo nanorouškou.

Posílám přehled našich provozů (knihoven) s kontakty: https://knihovna.plzen.eu/knihovny-a-kulturni-zarizeni/knihovny/

Použité zdroje

Knihovna města Plzně - Tritius