Obec Nová Skřenež

Text dotazu

Prosím Vás, existovala v okrese Hradec Králové obec: Nová Skřenež? Kam se popř. mohu obrátit? Děkuji

Odpověď

Obec Nová Skřenež jsme nikde nenalezli, ale existovala a stále i je obec Nová Skřeněř u Nového Bydžova, okres Hradec Králové.

NOVÁ SKŘENĚŘ v r. 1850 pod názvem Nová Skřeněř (Skřeníř) osada obce Stará Skřeníř v okr. Nový Bydžov, v r. 1869 pod názvem Nová Skřeněř (Skřeníř) sada obce Skřeníř v okrese Nový Bydžov, v r. 1880-1890 pod názvem Nová Skřeneř osada obce Nová Skřeneř (Skřeníř) v okr. Nový Bydžov, v r. 1900 obec v okr. Nový Bydžov, v r. 1910-1921 pod názvem Nová Skřeneř obec v okrese Nový Bydžov, v r. 1930-1950 obec v okrese Nový Bydžov, v r. 1961-1970 osada obce Starý Bydžov v okrese Hradec Králové (Retrospektivní lexikon obcí Československé socialistické republiky 1850 - 1970,II. díl, svazek 1.Praha: Statistické a evidenční vydavatelství, 1978, s. 36.)

NOVÁ SKŘENĚŘ část obce Nový Bydžov, okres Hradec Králové (Statistický lexikon obcí České republiky 2005: podle správního rozdělení k 1.1.2005 a výsledků sčítání lidu, domů a bytů k 1. březnu 2001. Praha: Ottovo nakladatelství 2005, s.676.)