Obchodování se zbraněmi

Text dotazu

Dobrý den,
chtěla bych Vás poprosit o vhodnou literaturu, k teoretické části Obchodování se zbraněmi - jejich vývoz, dovoz. Jde mi především o teorii. Mnohokrát Vám děkuji!

Odpověď

Dobrý den,
předpokládáme, že Váš dotaz souvisí s vypracováním školní závěrečné práce. Naše služba není službou odbornou, a tak nejsme bohužel schopní posoudit teoretickou relevanci konkrétních publikaci k Vašemu oboru (jistě by Vám v tom byl pomocnější vedoucí Vaše práce). Několik vhodných publikací najdete pomocí bází Národní knihovny (Elektronický katalog NK – http://aleph.nkp.cz/cze/nkc, Souborný katalog České republiky – http://aleph.nkp.cz/cze/skc). Stačí, když do vyhledávacího formuláře zadáte klíčová slova („obchod se zbraněmi“, „zbraně obchod“, „arms trade“ apod.). Pomocné Vám mohou být i odborné databáze, kde jistě najdete řadu relevantních (především však cizojazyčných) textů - viz http://www.nkp.cz/pages/page.php3?page=sluz_infozdr.php3 (pro registrované čtenáře NK – databáze jsou dostupné z počítačů v Národní knihovně nebo případně i prostřednictvím vzdáleného přístupu). Zcela jistě byste se také měla obrátit na odborně zaměřené knihovny (např. Knihovnu společenských věd T. G. Masaryka - http://knihovna.jinonice.cuni.cz/ či Knihovnu Ústavu mezinárodních vztahů - http://www.iir.cz/display.asp?ida=47). Dalšími knihovnami, na které byste se mohla obrátit, jsou např. knihovna brněnského sdružení Nesehnutí, které se zabývá mimo jiné otázkou mapování problematiky obchodu se zbraněmi (http://nesehnuti.cz/knihovna/) nebo Knihovna Policejní akademie České republiky v Praze (http://www.polac.cz/knihovna/).
 

Obor

Ekonomické vědy, obchod

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

10.01.2013 10:37

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Zapište číslici "pět".

Hledání v archivu