Občanský protest

Text dotazu

Může protest občanů něco změnit?

Odpověď

Určitě ano, asi záleží na formě protestu a na tom kolik lidí se ho účastní.
Definici protestu se mi nepodařilo nalézt. Více se můžete dočíst v knihách, které se věnují protestním hnutím jako takovým, např.

MARADA, Radim, 1961- . Kultura protestu a politizace každodennosti. 1. vyd. Brno : Centrum pro studium demokracie a kultury, 2003. 217 s. Sociologická řada, sv. 1. ISBN: 80-7325-027-6.

VANĚK, Miroslav, 1961- a kol. Ostrůvky svobody : kulturní a občanské aktivity mladé generace v 80. letech v Československu. Praha : Ústav pro soudobé dějiny AV ČR : Votobia, 2002. 350 s., lvi s. obr. příl. : il., portréty, faksim. ISBN: 80-7220-124-7 (Votobia);  ISBN: 80-7285-016-4 (Ústav pro soudobé dějiny AV ČR)