Nový uživatel

Text dotazu

Dobrý den, v rámci 2. ročníku navazujícího studia bych měla začít psát diplomovou práci. Vzhledem k tomu, že škola příliš nevychází vstříc kombinovaným studentům, potřebuji získat přístup k odborným publikacím - zejména marketingovým. Proto bych se chtěla zeptat, jakým způsobem funguje registrace a samotné půjčení či práce s materiály přímo v prostorách NK ČR. Stránky obsahují velké množství informací, ve kterých se příliš neorientuji, a proto budu velmi vděčná za Vaši odpověď. Předem Vám velmi děkuji za Váš čas.

Odpověď

Dobrý den,

registrace probíhá v Hale služeb v přízemí Klementina, budete k ní potřebovat doklad totožnosti (nejlépe občanský průkaz). Roční registrační poplatek je 100 Kč, k tomu připočítáváme 10 Kč za vystavení čtenářského průkazu. Knihy si můžete následně objednat pomocí elektronického katalogu NK (http://aleph.nkp.cz/cze/nkc . Svazky uskladněné v Klementinu (v katalogu s poznámkou „Sklad Klementinum“) by měly být k dispozici do dvou hodin od objednání, svazky ze skladiště Hostivař (v katalogu s poznámkou „Sklad Hostivař“) – další den odpoledne. Platný čtenářský průkaz opravňuje k bezplatnému využívání studoven Národní knihovny, jejich příručního fondu a služeb (informace o provozní době knihovny najdete na stránkách http://www.nkp.cz/pages/page.php3?nazev=Provozni_doba&submenu3=65). Na místě můžete také kopírovat (cena za jednu stranu ve formátu A4 je 2Kč). Kromě knižního fondu můžete také ve studovně Referenčního centra využit přístupu k licencovaným online databázím, jejichž seznam najdete na adrese http://www.nkp.cz/pages/page.php3?page=sluz_infozdr.php3 (některé z těchto databází jsou dostupné i prostřednictvím tzv. vzdáleného přístupu).  V případě jakýchkoli dalších dotazů, rádi Vám poradíme na místě.

Obor

Informace o knihovně

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

20.12.2012 17:57

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Zapište číslici "pět".

Hledání v archivu