Nový člen NK

Text dotazu

Dobrý den, ráda bych si pořídila knihovnickou
kartičku - nenavštěvuji žádno pražskou knihovnu a myslím si, že NK bude pro
mě nejužitečnější. Můžete mi říci, co vše budu k zhotovení karty potřebovat
a zda je v knihovně k dispozici nějaká uživatelská instruktáž?
Předem Vám děkuji za jakoukoli odpověď.

Odpověď

Dobrý den,

pokud studujete na některé z vysokých škol v Praze nebo potřebujete přístup i k ne zcela běžně dostupným českým publikacím, je Národní knihovna dobrou volbou. Rozsahem svých fondů je NK ČR největší a zároveň jednou z nejstarších veřejných knihoven v České republice. Možnost výběru ze široké nabídky knižního fondu je ovšem vyvážena drobnou nevýhodou, většina knih je určena pouze k prezenčnímu studiu ve studovnách Klementina. O tom, zda je Národní knihovna vhodnou knihovnou, která Vám poskytne potřebné zdroje informací, se můžete přesvědčit prostřednictvím Online katalogu Národní knihovny: http://sigma.nkp.cz/cze/nkc tím, že zde zkusíte dohledat Vámi požadované knihy.

K tomu, abyste se stala uživatelkou Národní knihovny, potřebujete pouze platný občanský průkaz, nemělo by Vám tedy být méně než 15 let. Zřízení čtenářského konta a průkazu se vyřizuje v Hale služeb Klementina. Po vyplnění evidenčního listu a zaplacení registračního poplatku 100,- Kč (platný na jeden rok) + 10 Kč za zřízení čtenářské karty, obdržíte zmíněnou čtenářskou kartu, která Vás opravňuje ke vstupu do všech studoven Národní knihovny. Jako registrovaná uživatelka knihovny můžete objednávat knihy z depozitářů knihovny a využívat bezplatný přístup k internetu a licencovaným online databázím v Referenčním centru NK ČR.

Úvodní instruktáž s návodem, jak pracovat s katalogy Národní knihovny, je pořádána pracovníky Haly služeb vždy od pondělí do pátku mezi 9,30 a 13,00 hod.

Více informací naleznete na našich internetových stránkách: www.nkp.cz .

* Instruktáž:

http://www.nkp.cz/pages/page.php3?nazev=Pro_nove_uzivatele&submenu2=121

* Jak to tady chodí:

http://www.nkp.cz/pages/page.php3?nazev=Jak_to_tady_chodi&submenu3=98 .

Těšíme se na shledání s Vámi.

Obor

Informace o knihovně

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

18.12.2008 09:24

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Zapište číslici "pět".

Hledání v archivu