Nositelé Nobelovy ceny

Text dotazu

Kolik je celkem nositelů Nobelovy ceny a jakých národností? Kolik nositelů Nobelovy ceny je Židovského původu ? Děkuji.

Odpověď

Celkem je nositelů Nobelovy ceny 776, z toho 758 patří jednotlivým osobám, 18 společnostem.
Nejvíce oceněných pochází u USA, své zastoupení tu má i Německo, Francie, Austrálie, Velká Británie, Egypt, Izrael, Česká Republika, Japonsko, Rusko, Nizozemsko, Kanada, Švýcarsko, Itálie, Švédsko, Pakistán, Dánsko, Čína, Irsko, Indie, Nový Zéland, Belgie, Argentina, Norsko, Finsko, Maďarsko, Rakousko, Španělsko, Jihoafrická Republika, Polsko, Saint Lucia, Mexiko, Nigerie, Kolumbie, Řecko, Chile, Guatemala, Jugoslávie, Island, Keňa, Iran, Ghana, Jižní Korea, Východní Timor, Palestina, Barma, Tibet či Costa Rica.
Národnost a vědeckou činnost jednotlivých nositelů ceny najdete na adrese www.nobelprize.org
Nositelů Nobelovy ceny židovského původu je 170 (www.jinfo.org)