Norma pro zdrhovadla

Text dotazu

Hledám náhled normy ČSN pro testovani zdrhovadel. Aby tam bylo stanovení velikosti, hadovitosti, šířky atd.

Odpověď

Vašemu požadavku odpovídají následující české technické normy (výstup z online databáze ČNI na stránkách vydavatele ČSN http://eshop.cni.cz/iPopWeb/):

ČSN 93 6210-1 Zdrhovadla. Část 1: Terminologie
ČSN 93 6210-2 Zdrhovadla. Část 2: Technické požadavky
ČSN 93 6210-2 Z1 Zdrhovadla. Část 2: Technické požadavky
ČSN 93 6210-2 Z2 Zdrhovadla. Část 2: Technické požadavky
ČSN 93 6210-3 Zdrhovadla. Část 3: Zkušební metody

ČSN 93 6210-3 1996/5 Z1 Zdrhovadla - Část 3: Zkušební metody

Rozmnožování a rozšiřování českých technických norem (ČSN) nebo jejich částí vydaných na jakémkoliv nosiči je podle ustanovení § 5 odst. 8 zákona č. 22/1997 Sb., o technických požadavcích na výrobky a o změně a doplnění některých zákonů, bez souhlasu ČNI zakázáno. To v praxi znamená, že ČSN lze získat pouze koupí.

Pokud máte zájem uvedené technické normy prezenčně prostudovat, pak navštivte buď:

Informační centrum ČNI, zde je každá prezenční výpůjčka zpoplatněna 10,- Kč za kus (Český normalizační institut, Biskupský dvůr 5, 110 02 Praha 1, otevřeno: Po - Pá 9:00 – 16:00), více na stránkách http://www.cni.cz). Na tomto pracovišti lze též ČSN zakoupit.

nebo Státní technickou knihovnu v Praze (www.stk.cz)

nebo Studiní a vědeckou knihovnu Plzeňského kraje v Plzni, fond ČSN zpřístupňujeme pouze prezenční formou ve všeobecné studovně nebo speciální studovně 2.p. Uvedené ČSN máme ve fondu. ČSN nekopírujeme.