norma pro autoreferát

Text dotazu

Dobry den, prosim o laskave sdeleni, zda existuje norma, nebo predpis pro autoreferat disertacni prace. Pokud ano, napiste mi, prosim, jeji cislo.

Odpověď

Dobrý den,

norma nebo obecný předpis neexistuje. Požadavky na autoreferát určuje příslušná škola nebo instituce, ne vždy je také k disertaci vyžadován. Např. http://www.ftvs.cuni.cz/doktorske_sk/radds.php
(paragraf 18).
Bylo by možná vhodné se dotázat jednak na příslušném pracovišti, nebo spíše v Knihovně Akademie věd, která přece jen má k této oblasti blíže než my (ptejteseknihovny@lib.cas.cz).