NK ČR_jednodenní vstupenka

Text dotazu

Dobrý den,
ke své bakalářské práci potřebuji prostudovat některé knihy, které máte u Vás v knihovně, ale jsem mimopražská. Vyčetla jsem, že je možnost jednodenní vstupenky do knihovny, ale zajímalo by mě, jakým způsobem se dají u Vás rezervovat tituly na určitý den?

Odpověď

Dobrý den,

uživatelé s jednodenní vstupenkou bez registrace mohou studovat dokumenty dostupné ve volném výběru studoven (s výjimkou Studovny vědeckých pracovníků), vyhledávat v knihovních katalozích, využívat např. digitální knihovnu (http://www.nkp.cz/digitalni-knihovna/digitalni-knihovny), referenční či rešeršní služby, připojit se k wi-fi na vlastním počítači nebo kopírovat na samoobslužných kopírkách vlastní dokumenty nebo dokumenty z volného výběru. 

Jelikož ve volném výběru je uživatelům k dispozici jen malá část fondu Národní knihovny ČR, je třeba většinu dokumentů objednat ze skladu, k tomu již ale jednodenní vstupenka neopravňuje. Objednávat dokumenty ze skladu je sice možné i bez platné registrace (na základě tzv. předregistrace, platí pouze pro dokumenty určené k prezenčnímu studiu do studoven), výpůjčka samotného dokumentu je však možná jen s platným čtenářským průkazem (po dokončení registrace v NK ČR).  Bližší informace o předregistraci v NK ČR naleznete na adrese http://www.nkp.cz/sluzby/chci-sluzbu/stat-se-ctenarem/sluzby/predregistrace

Pro objednání dokumentů s možností absenční výpůjčky (mimo budovu NK ČR) je nutné mít již platný čtenářský průkaz, doba expedice dokumentů je cca do 2 hodin po objednání, pokud je dokument přímo v budově Klementina, nebo do následujícího pracovního dne odpoledne v případě umístění v Centrálním depozitáři Hostivař. Další informace o registraci čtenářů, vyhledávání dokumentů, jejich objednávání atd. jsou k dispozici na http://www.nkp.cz/sluzby/dulezite-odkazy/jak-to-tady-chodi.   

Pokud byste o registraci v Národní knihovně neměla zájem a využíváte například služeb jiné knihovny, je možné prostřednictvím této knihovny požádat o vypůjčení potřebných dokumentů z našeho fondu (případně z fondu jiné knihovny) v rámci meziknihovní služby (MVS). Více informací o meziknihovních službách jsou k dispozici např. na http://archiv.knihovny.cz/sluzby/175-meziknihovni-sluzby nebo Vám je jistě rádi poskytnou pracovníci knihovny, kterou navštěvujete. 

Obor

Informace o knihovně

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

22.01.2015 15:44

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 4+4 ?

Hledání v archivu