Nikola Šuhaj Loupežník - první vydání

Text dotazu

Dobrý den,
mám informaci o tom, že první vydání Nikoly Šuhaje Loupežníka (Ivan Olbracht) pochází z r. 1933. V tomto roce však titul vydalo jak nakladatelství Sfinx, tak Melantrich. Je možné zjistit, které z těchto vydání bylo první?
V katalogu aleph.nkp.cz jsem nalezl oba záznamy. U vydání od Melantrichu bylo napsáno "2. vydání" (u vydání u Sfinx nebyla o pořadí zmínka) – mohu tedy předpokládat, že první vydání tohoto díla pochází od nakladatelství Sfinx?
Děkuji mnohokrát.

Odpověď

Dobrý den,

v našem fondu máme dostupné momentálně pouze vydání z nakladatelství Sfinx, http://aleph.nkp.cz/F/?func=direct&doc_number=000942255&local_base=NKC

, a proto nemáme možnost porovnat obě vydání. V tiráži vydání není uvedené přesné datum. Zajímavá je pouze zmínka o tom, že padesát číslovaných výtisků bylo vytištěno na domácím simili japanu a podepsáno autorem.

Obor

Informace o vydaných dokumentech

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

04.07.2012 07:26

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Zapište číslici "pět".

Hledání v archivu