Nikola Šuhaj Loupežník - první vydání

Text dotazu

Dobrý den,
mám informaci o tom, že první vydání Nikoly Šuhaje Loupežníka (Ivan Olbracht) pochází z r. 1933. V tomto roce však titul vydalo jak nakladatelství Sfinx, tak Melantrich. Je možné zjistit, které z těchto vydání bylo první?
V katalogu aleph.nkp.cz jsem nalezl oba záznamy. U vydání od Melantrichu bylo napsáno "2. vydání" (u vydání u Sfinx nebyla o pořadí zmínka) – mohu tedy předpokládat, že první vydání tohoto díla pochází od nakladatelství Sfinx?
Děkuji mnohokrát.

Odpověď

Dobrý den,

v našem fondu máme dostupné momentálně pouze vydání z nakladatelství Sfinx, http://aleph.nkp.cz/F/?func=direct&doc_number=000942255&local_base=NKC

, a proto nemáme možnost porovnat obě vydání. V tiráži vydání není uvedené přesné datum. Zajímavá je pouze zmínka o tom, že padesát číslovaných výtisků bylo vytištěno na domácím simili japanu a podepsáno autorem.