Neznámý autor

Text dotazu

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak postupovat při citaci článku z časopisu, u kterého není zmíněn autor. Při citaci používám klasickou formu citace ISO 690. Můžu autora úplně vynechat a napsat jen název časopisu?
Děkuji za odpověď.

Odpověď

Dobrý den,

dovolujeme si citovat přímo z normy:

„Tvůrcem jsou fyzické osoby nebo korporace odpovědné za obsah dokumentu. V případě, že není tvůrce známý, tento údaj se vynechává a je vhodné uvádět vedlejší tvůrce. V některých případech lze jako tvůrce uvést významného editora. Harvardský systém (viz Metody citování a odkazování) umožňuje místo autora, v případě že je autor neznámý, uvést zkratku Anon.
Např. AYMARD, Maurice, ed.“ Zdroj: https://www.citace.com/CSN-ISO-690.pdf

Tedy ano, začněte názvem článku.