Neziskový sektor

Text dotazu

Dobrý den,
píšu odbornou práci na téma Analýza financování a účetního systému
příspěvkové organizace. Bylo by možné získat od Vás nějaké typy na knihy z
této oblasti? Zatím jsem našla pouze tuto literaturu:
REKTOŘÍK, J. Organizace neziskového sektoru: základy ekonomiky, teorie a
řízení.
RŮŽIČKOVÁ, R. Neziskové organizace: vznik, účetnictví, daně.
JURAJDOVÁ, H. ŠELEŠOVSKÝ. J. a kol. Účetnictví, daně, audit a financování
územních samosprávních celků a organizací neziskového sektoru.
HAMERNÍKOVÁ, B. Financování ve veřejném a neziskovém nestátním sektoru.
PŘÍSPĚVKOVÉ ORGANIZACE 2010.
Děkuji za brzkou odpověď.

Odpověď

Dobrý den,

k uvedenému tématu byste ještě mohla využít například níže uvedené publikace, jejichž záznamy jsme vyhledali v elektronickém katalogu Národní knihovny ČR (http://aleph.nkp.cz/cze/nkc) . Další vhodné zdroje by Vám mohly doporučit odborné knihovny zaměřené na ekonomii a společenské vědy jako je Centrum informačních a knihovnických služeb Vysoké školy ekonomické v Praze (http://ciks.vse.cz)  nebo Knihovna společenských věd T.G. Masaryka v Jinonicích (https://knihovna.fsv.cuni.cz/aktuality/knihovna-jinonice) .

* MAREK, Jiří; BOŠKOVÁ, Alena. Daňová a účetní specifika neziskových organizací. Praha: Bilance, 1999. 122 s. : ukázky formulářů ; 21 cm. ISBN 80-238-4170-X.

* BOUKAL, Petr; VÁVROVÁ, Hana a kol. Ekonomika a financování neziskových organizací. Praha : Oeconomica, 2007. 89, [20] s. ; 30 cm. ISBN 978-80-245-1293-8.

* HYÁNEK, Vladimír. Ekonomika neziskových organizací: distanční studijní opora. Brno: Masarykova univerzita v Brně, Ekonomicko-správní fakulta, 2004. 96, [17] s. : il. ; 29 cm. ISBN 80-210-3501-3.

* neziskové organizace -- Česko * neziskové organizace -- ekonomické aspekty

* neziskový sektor -- financování

MÁČE, Miroslav. Finanční analýza obchodních a státních organizací: praktické příklady a použití. Praha: Grada, 2006. 155 s.: il. ; 21 cm. (Finanční řízení) (Finance). ISBN 80-247-1558-9.

* OTRUSINOVÁ, Milana. Hospodaření nepodnikatelských organizací: studijní pomůcka pro distanční studium. Zlín : Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně, 2009. 132 s. ; 30 cm. ISBN 978-80-7318-789-7.

* STEJSKAL, Jan. Účetnictví nestátních neziskových organizací. Praha: Junák - svaz skautů a skautek ČR, TDC, 2009. 164 s. ; 24 cm. ISBN 978-80-86825-40-3.

* TAKÁČOVÁ, Hana. Účetnictví neziskových organizací. Praha: Oeconomica, 2010. 184 s. : formuláře ; 25 cm. (Vysokoškolská učebnice). ISBN 978-80-245-1664-6.

* MÁČE, Miroslav. Účetnictví pro územní samosprávné celky, příspěvkové organizace a organizační složky státu 2010. Praha : Grada, 2010. 335 s. ; 24 cm. ISBN 978-80-247-3343-2.

* STEJSKALOVÁ, Irena. Účetnictví příspěvkových organizací: distanční učební text. V Praze : Oeconomica, 2008. 75 s. ; 30 cm. ISBN 978-80-245-1352-2.