Neziskové organizace v oblasti životního prostředí

Text dotazu

Dobrý den, hledám nějaké zdroje, ze kterých bych
mohla použít informace do mojí práce týkající se role a funkce neziskových
organizací v oblasti životního prostředí. Děkuji za odpověď.

Odpověď

Dobrý den,
k tématu neziskových organizací v oblasti životního prostředí by mohly být užitečné následující knihy:
* Neziskové organizace působící v oblasti životního prostředí: Jihlavský kraj. Kněžice: ČSOP Kněžice a Chaloupky, 2000. 22 s.
Předmětová hesla: nevládní instituce a organizace * ochrana životního prostředí

* Kepáková, Kateřina a Hudák, Luděk. Neziskový sektor před vstupem ČR do Evropské unie: vývoj, kapacita, potřeby a směřování českých NNO zaměřených na oblast životního prostředí a udržitelného rozvoje: zpráva sociologického výzkumu z roku 2003. Brno: Nadace Partnerství, 2004. 17 s. ISBN 80-239-3130-X.
Předmětová hesla: ochrana životního prostředí -- Česko * neziskové organizace -- Česko

* Kutáček, Stanislav. Problémy řízení a financování konkrétní ekologické organizace [rukopis]. Brno: Masarykova univerzita, 1999. 46 s.
Pozn.: bakalářská práce

* Vítek, Tomáš. Příroda a paragrafy: rádce pro vedoucí dětských oddílů a neziskových organizací. 1. vyd. Pardubice: Junák - svaz skautů a skautek ČR, Pardubický kraj, 2011. 70 s. ISBN 978-80-254-9678-7.
Předmětová hesla: právo životního prostředí -- Česko * ochrana přírody -- Česko * ochrana lesa -- Česko

* Sadeleer, Nicolas de, Roller, Gerhard a Dross, Miriam. Access to justice in environmental matters and the role of NGOs: empirical findings and legal appraisal. Groningen: Europa Law Pub., c2005. x, 228 s. The Avosetta series; 6. ISBN 90-76871-28-0.
Předmětová hesla: životní prostředí * nevládní organizace * Soudy * Evropská unie

* Ústav pro ekopolitiku. Právo a nevládní organizace při ochraně životního
prostředí: Sborník ze semináře. Praha: Ústav pro ekopolitiku, 1995. 48 s.
Předmětová hesla: Životní prostředí - ochrana - právní předpisy - sborníky - češ. * Rýchory - konference o právu a nevládních organizacích při ochraně prostředí - 1993 - sborníky

Záznamy těchto knih a další knihy naleznete v Souborném katalogu ČR, který je volně dostupný na adrese http://aleph.nkp.cz/F/.

Zajímavý by pro Vás také mohl být časopis:
* Informační list. Brno: Ekologický právní servis, [200-]-2006.
Předmětová hesla: ochrana životního prostředí * nevládní instituce a organizace

Podnětné informace by také mohly být obsaženy v knihách, které se zabývají neziskovými organizacemi obecně. Ty lze opět vyhledat v Souborném katalogu ČR, do vyhledávacího pole stačí zadat hesla: neziskové organizace, nevládní organizace, apod.
V neposlední řadě Vám doporučujeme projít internetové stránky Ministerstva životního prostředí ČR (http://www.mzp.cz), zde také naleznete různé informace, především v podobě tiskových zpráv a odkazů.